Nauji kontaktai www.Veltiniai.LT Tel.: +37068058880

Pavadinimas: Kontaktai
El. p.: info@veltiniai.lt

Naujiena www.veltiniai.euVELTINIAI BATAI

KAIP ATSKIRTI TIKRUS VELTINIO BATUS IR ŠLEPETES NUO "FILCO" - TAI YRA VILNOS IMITACIJOS?

TIKRA VILNA - TURI KVAPĄ! PASINAUDOKITE NOSIMI - JI JŪSŲ NIEKADA NEAPGAUS...

Taigi, visa tai - šiandien pati aktualiausia tema, kai reikalingi veltiniai batai... Tikras veltinis ir filcas šiandien praktiškai labai sunkiai atskiriamas vienas nuo kito.

Vis labiau tobulėjant šiuolaikinėms vilnos apdirbimo ir perdirbimo technologijoms, natūrali vilna naudojama ne kaip pagrindinis komponentas batų iš veltinio gamyboje, o tik kaip "pagalbinis ingredientas", jeigu taip galima aiškiau pavadinti.

Taigi, gaunama jau nenatūrali medžiaga - filcas. Filcas, kaip medžiaga, tikrai nėra kažkuo bloga, skirtumas tik toks, kad jo sudėtyje vilnos arba visai nerasite, arba jos čia bus keltas procentų.

Na, o kaip atskirti filcą nuo tikros vilnos? Visų pirma - filcas neturi kvapo, o tikra vilna - visada turės avies kvapą. Todėl prieš perkant vilnos gaminius ar batus, visada paimkite ir pridėkite juos prie savo nosies - 100% (procentinis) vilnos gaminys visada kvepės avimi, o visi kiti pakaitalai bus bekvapiai, arba tikrai neatsiduos tikra avimi.

Čia buvo informacija skirta tiems, kurie nelabai susigaudo ir nuolat užduoda klausimą pirkdami vilnos gaminius : "Ar čia tikra vilna?" Manome, jog dabar viskas bus kur kas aiškiau.

Sveikata ir mada ant jūsų kojų

Speiguoti praėjusių metų šalčiai privertė daugumą Lietuvos gyventojų prisiminti senovinį apavą VELTINIUS. Veltiniai tai ne tik pats šilčiausias ir sveikiausias apavas iš visų per amžius žmogaus išrastų avalynės formų, bet ir apavas, kuris šiais laikais tampa ne tik populiariu, bet ir madingu.

Ši avalynė ne tik saugo nuo šalčių, bet ir atrodo tampa vienu iš madingų žmonių, norinčių išsiskirti iš kitų tarpo, tam tikru unikaliu atributu. Ypač veltinius yra pamėgę Europos turistinių kaimelių, esančių kalnuose, ne tik vietiniai, bet ir turistai.

Čia turtingi žmonės sveikatą visada stengiasi derinti su mada - ir čia pats geriausias sprendimas: tai įsigyti gražius batus, pagamintus iš pačio sveikiausio ir artimiausio žmogaus kūnui audinio - veltinio.


Veltinių mados šiandien

Madingi veltiniaiIr kaip bebūtų keista, veltiniai šiandien grįžta į madą. Ir kokių jų rūšių tik nebūna. Su įvairiausiais siuvinėjimais, aplikacijomis, dirbtiniu ir natūraliu kailiuku, vaikams su vaikiškais piešinėliais. T

iesa sakant, būtų sunku visus įmanomus variantus ir išvardinti. Jų tikra begalybė. Dar reiktų paminėti kad egzistuoja netgi tam tikrų dizainerių sukurtų veltinių, kurie parduodami parodose už gana nemenką kainą.

Tad jeigu turite pinigų, galite užsisakyti ar paieškoti unikalių veltinio batų, o jeigu norite įsigyti jų pigiau, tai taip pat rasite sau tinkamus. Reikia tik noro jų paieškoti.


Veltiniai batai prieš gerą šimtmetį

Anksčiau šis unikalus apavas būdavo kaip atskiras daiktas ir norint išeiti su jais į lauką, kai sniegas jau pažliugęs, reikdavo ant jų užmauti blizgančius kaliošiukus. Dabar jau atsiranda tokių veltinių, kurie turi po savimi prisiūtą gražų padą ir atrodo kaip šios naujos civilizacijos naujas atradimas, išsaugojęs visas natūralumo ir unikalumo savybes. Su kiekvienais metais jie vis populiarėja ir įgaudami virusinį mados efektą.

Dar reiktų paminėti tai, kad senais laikais veltinius nešiodavo tik išrinktieji, turtingi ponai, pirkliai, karaliai, kunigaikščiai ir panašaus plauko turčiai. Belieka tik pasidžiaugti, kad šiandien juos įsigyti gali bet kuris paprastas žmogus.

Kaip vieną iš nuopelnų, kuriems prisikiriami šie batai, reiktų įvardinti rusų armijos laimėjimą prieš Napaleono armiją. Teigiama, kad jie leido rusų armijos kariams nesušalti per tos lemtingos žiemos šalčius, taip išsaugant savo jėgas, kurių labai reikėjo svarbiausiame susirėmime. 

 


Veltinių gamybos procesas

Veltiniu velimas

Yra toks posakis: viskas, kas genialu yra paprasta. Todėl veltinių gamintojai taip pat neišradinėja dviračio ir vadovaujasi per šimtmečius sukaupta patirtimi gamindami šį unikalų apavą.

Gamybos procesas tik šiek tiek patobulėjo, tačiau vistiek reikalauja daug rankų darbo.

Veltiniai, kaip ir prieš daug metų nesiuvami ir ne presuojami, o gaunami pagal tam tikrą technologiją apdirbant avies vilną. Būtent taip atsiranda originalūs rankų darbo veltiniai.

Dabar apie patį procesą. Veltinių vėlimo procesas prasideda nuo gavimo ir paruošimo tam tinkamos avies vilnos.

Yra du vilnos tipai, kurie naudojami veltinių gamyboje. Tai žiemos laikotarpio ir vasaros laikotarpio avių kirpimo vilna. Vilna, kuri gaunama vasaros laikotarpiu, pasižymi kaip lengva ir turinti mažai pūkų, o žiemos kirpimo vilna - turi ilgus plaukelius ir daug pūkelių.

Jeigu veltiniai gaminami mašant šiuos abu vilnos tipus, išgaunami aukščiausios kokybės batai. Tokia vilna gerai veliasi ir turi pačias geriausias šilumą sulaikančias savybes.

Kad veltiniai būtų kokybiški, vilna turi būti kruopščiai atrenkama, palunama. tik tada galima pradėti veltinių vėlimo ant tam tikrų formų procesą. Tiems, kas gamina veltinius, belieka tam tikromis proporcijomis sumaišyti šiuos du vilnos tipus ir tada prsideda daug jėgų ir laiko atimantis veltinių vėlimas.

VAIKIŠKI VELTINIAI

MOTERIŠKI VELTINIAI

VYRIŠKI VELTINIAI

VELTINIAI KAINA

PIRTIES KEPURĖS

VILNONĖ PATALYNĖ

PIRTIES REIKMENYS

VILNOS GAMINIAIJūsų vardas:

El. paštas:

Telefonas:

Pastabos:

Žinutė:


Įveskite tekstą iš paveikslėlio
Kontaktai ©, 2020   El. paštas: info@veltiniai.lt   Sprendimas: Ringo Group